Otel Labris

Isıtmalı Yüzme Havuzu

Bir çok şekilde havuz suyumuzu ısıtma mümkündür. Eskiden elektrik, LPG, Odun-Kömür gibi yakıtlar kullanan katı yakıt kazanları, mazotlu kazanlar, doğalgaz kazanları ile havuz suyu ısıtması yapılabiliyordu.
Artık günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte havuz suyu ısı pompalarıyla, en ekonomik, en verimli şekilde havuz suyumuzu hem ısıtabiliyor, hemde soğutabiliyoruz.
Ayrıca bu sistemlere takviye olarak güneş enerjisi (solar sistem) kullanılabilmektedi
Güneş enerjisi sistemleri güneşin olmadığı soğuk havalarda havuz ısıtmasına fayda sağlayamadığı için genelde ek takviye olarak kullanılmaktadır.
En ucuz havuz ısıtma ve soğutma işlemi günümüzde havuz ısı pompası sistemleri ile yapılmaktadır.
En teknolojik havuz ısıtma ve soğutma sistemi, Avrupa da 1930'lu yıllardan beri kullanılmakta olan, havuz suyu ısı pompalarıdır.
Havuz suyu ısı pompaları, havuzlarımızı hem ısıtabilir, hemde istenildiği taktirde soğutabilirler.
En ekonomik yolla ısıtma ve soğutmayı çözebiliriz.
Havuz suyu ısıtmada en verimli sistemlerdir. Diğer fosil yakıtlı sistemlere göre çok güvenilir sistemlerdir.
Elektrikli ısıtıcı olmadığı için herhangi bir elektrik kaçağı söz konusu olmamaktadır.
Atık gaz yoktur. Tamamen çevreci sistemlerdir. Yeşil enerji kapsamında, yenilenebilir enerji sistemleridir.
Elektriği sadece sistem içindeki kompresör kullanmaktadır. 1 kw enerji harcarken doğadan aldığı potansiyel enerji ile birlikte 4 kw enerji üretirler.
Zaten ısı pompası sistemeleri Amerika ve Avrupa da en verimli, en çevreci, en ekonomik ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu elde sistemleridir.
Birçok proses aşamasında havuz suyu ısıtmakta ve havuz suyu soğutmakta kullanılmaktadırlar.
Isı pompası sistemleri ile havuz çevresini ısıtmak ve serinletmekte mümkündür. Yerden ısıtma sistemleri ile hem ısıtma hemde serinletme yapılabilmektedir.
Isı pompası ile havuz suyu ısıtma
Havuz suyu ısıtma sistemleri
Isı pompası ile Havuz Suyu Isıtma . Isı pompası ile havuz çevresi ısıtm
Hava Kaynaklı Havuz Suyu Isıtma ısı pompaları ile havuz suyu ısıtılması ... neminin kurutulması ve ısıtılması için yerden ısıtma sistemi yapmaktayız.
Hava kaynaklı havuz suyu ısı pompaları; insanoğlunun pratik olarak faydalanabildiği en yüksek verimli ısı kazanım sistemlerinden biridir. Bir birim elektrik enerjisini şebekeden çekmekte, bunun üzerine çevre havasından aldığı enerjiyi ekleyerek, toplamda 4-5 birim olarak kullanımımıza vermektedir.